Dość często celem zagranicznych wycieczek jest dobrze znana i ceniona Brazylia. Podczas jednej wycieczki żaden turysta nie ma możliwości, żeby odwiedzić wszystkie miejsca godne zobaczenia.

Upalna Amazonia
Region Amazonii jest wilgotny i upalny, z tego powodu najlepszym czasem na zorganizowanie wyprawy w to regiony jest pora niedeszczowa która przypada na czas od października do czerwca. Wyprawy do Północnej Brazylii pozwalają na zwiedzanie okolicznych miast, równocześnie nie odpuszczając podróży do brazylijskiej dżungli. Serra da Capivara (Park Narodowy Serra da Capivara) pozwala zobaczyć naskalne malowidła sprzed najprawdopodobniej tysięcy lat. Wśród amazońskiej puszczy można zobaczyć teatr opery (Teatro Amazonas) mieszczący się w miejscowości Manaus. Jest on wyposażony w marmury z Włoch i w stal przywiezioną z wysp brytyjskich a także ruchome wyposażenie ze stolicy Francji. Jego kopuła jest wykonana z tysięcy ceramicznych płytek zdobionych i malowanych kolorami narodowymi tego kraju. Manaus to również tak zwane pływające miasto (cidade flutuante) i rozciągająca się przez prawie siedem tysięcy kilometrów królowa rzek – Amazonka.

Rio de Janeiro
Wspaniałym miastem Brazylii jest Rio de Janeiro, którego najbardziej rozpoznawalnym punktem jest góra Corcovado (710 metrów n. p.m.). szczyt tej góry wieńczy posąg Chrystusa Króla Odkupiciela. Zdobywając górę, zyskujemy szansę, by napawać się widokiem popularnych plaż: Copacabana, Ipanema, Leblon zatoki Lagoa Rodrigo de Freitas oraz dostrzec bardziej ubogie strefy miasta tak zwane fawele. Warta do zobaczenia jest także Głowa Cukru nad Zatoką Guanabara. Ulice miasta zapełniają się szybko tysiącami ludzi w czasie kilku dób przypadających na świętowanie karnawału.

Cud świata
Jednym z najpiękniejszych widoków w Brazylii jest Wodospad Iguazu, który jest zlokalizowany na granicy Brazylii i Argentyny. Plusk wody jest słyszalny nawet z odległości przekraczającej 20 km. Jest to niezwykle fascynujący wodospad o wyjątkowo ciekawym punkcie – Gardle Diabła w przypominającym literę U. Oprócz wodospadu trzeba zobaczyć Pantanal – największe równiny – mokradła mieszczące się w zachodnim regionie Brazylii. Region taki jest nieujarzmiony ręką ludzką a zarazem bogaty w unikalną naturę. Pośród fauny zamieszkującej te tereny wymienić można gatunki takie jak: puma, jaguar, wilk grzywiasty, arirania, jeleń bagienny, tapir, ocelot, pekari, kapibara, pancernik, mrówkojad, papuga, różne małpy, nandu, kajman i anakonda, i również pirania.

Nowoczesna stolica
Brasilia to miasto w wieku jedynie kilkudziesięcioletnim (założone w 1956 r.). Wartym odwiedzenia jest Plac Trzech Mocarstw, Pałac Świtu, Kościół Matki Bożej z Aparecidy, i także obiekt sportowy Estádio Nacional de Brasilia. Jeśli się chce odpocząć, można przejść się na tak zwane brazylijskie Malediwy – Jericoacoara. Są to naturalne plaże o podłożu piaskowym oblane z każdej strony błękitną laguną, kształtujące się na łagodnych wodach. Podróżnik mógłby zobaczyć w tym miejscu plamy kokosowe a także błękitne jeziora. W razie chęci dotarcia na znaczniejszą ilość wyjątkowych plaż, można pomyśleć o mieście umiejscowionym nad oceanem Atlantyckim – Fortalezę i jej Plaże Cumbuco a także wydmy Canoa Quebrada i klify w Morro Branco. Wyjątkowo pięknie umiejscowione miasto Salvador może natomiast zaprezentować się licznymi atrakcjami turystycznymi, wśród których znajdują się pomnik Ludwika Lejzera Zamenhofa, Kościół Nosso Senhor do Bonfim oraz Palácio Rio Branco. Pośród najlepszych kurortów, w których d się mieć wspaniały czas w nadmorskim hotelu pośród soczystych wzgórz i białych plaż jest z pewnością Armação dos Búzios.