Wielu z nas planuje wyjechać na wakacje za granicę, ale część jeszcze nigdy tego nie robiła i może nie wiedzieć jak się za to zabrać. Oto krótki poradnik, w którym można znaleźć wszystkie najważniejsze informacje o podróżowaniu za morze.

Przede wszystkim, trzeba wiedzieć jak przygotować się na lotnisko. Turystyka zagraniczna wiążę się niemal bezpośrednio z podróżowaniem samolotem, a dla wielu z nas ten środek transportu wciąż jest owiany tajemnicą. Nie wiemy co zabrać ze sobą, a czego nie możemy spakować. Na szczęście, tylko wszystko jak bardzo proste i łatwe do zapamiętania. Kiedy jedziemy na lotnisko, musimy przede wszystkim mieć przy sobie bilet lotniczy, który warto zakupić wcześniej przez internet. W ten sposób jest znacznie taniej, szczególnie jeśli będziemy polować na promocje linii lotniczych. Poza tym, musimy mieć przy sobie odpowiednie dokumenty.

Do niektórych krajów wystarczy, że weźmiemy ze sobą dowód osobisty, ale są też takie, do których nas nie wpuszczą bez paszportu. Musimy dowiedzieć się co i jak zanim wybierzemy się na lotnisko. Poza tym, bierzemy swój bagaż. Możemy mieć bagaż podręczny i normalną walizkę. Każda linia lotnicza ma swoje własne regulacje co do wagi i wielkości toreb, więc z tym też należy się zapoznać przed wycieczką na lotnisko. Okazuje się, że turystyka wymaga naprawdę sporo czytania! Oczywiście raczej nie będzie tak, że nie zostaniemy wpuszczeni do samolotu, jeśli nasza walizka będzie za duża, ale z pewnością będziemy musieli za nią dopłacić i często są to niemałe pieniądze. Należy uważać na rozmiary i wagę swoich toreb.

Warto też wiedzieć z czym nie można wchodzić na lotnisko i do samolotu. Oprócz oczywistych rzeczy jakich jak broń czy noże, nie możemy zabrać ze sobą zbyt dużej ilości płynów. Muszą one być z przeźroczystych butelkach i w dodatku może ich być jedynie sto mililitrów. Także niestety wody nie wniesiemy na pokład. Problemem może też się okazać lakier do włosów czy dezodorant w sprayu. Wszystkie zakazane przedmioty zostaną zabrane podczas kontroli celnej i wyrzucone. Na szczęście większość z nich możemy kupić sobie na miejscu.

Kiedy w końcu uda nam się dostać do samolotu i przejdziemy przez wszystkie procedury, jakie przygotuje dla nas lotnisko, możemy ruszać na wakacje. Oczywiście, w nowym kraju czekają nas nowe wyzwania, którym będziemy musieli sprostać. Będziemy musieli zameldować się w hotelu, poszukać odpowiednich atrakcji i odnaleźć się w mieście, do którego przyjechaliśmy. Na pewno pomoże nam tutaj wypożyczalnia samochodów, skąd możemy wynająć sobie auto na czas naszego wyjazdu. To na pewno ułatwi poruszanie się po nowych miejscach i usprawni przemieszczanie się z miejsca na miejsce. W końcu na wakacjach szkoda czasu na błądzenie pieszo czy poszukiwania odpowiedniego autobusu. Wypożyczalnie samochodów mają coraz lepsze ceny, więc w zasadzie każdy może sobie pozwolić na wynajem auta na ten tydzień, czy dwa, które spędzamy w obcym kraju. Nie możemy jednak zapominać o naszych dokumentach, bez których nici z auta!