19 cze Brak komentarzy admin Bez kategorii , ,

Polska jest krajem, który niewątpliwie posiada ogromny potencjał turystyczny. O potwierdzeniu tak postawionej tezy najdobitniej świadczy rosnąca z każdym rokiem liczba odwiedzających nasz kraj turystów. Polska stała się atrakcyjnym celem turystycznym z kilku podstawowych powodów, które pozwoliły na osiągnięcie sukcesu w postaci zbudowaniu globalnej marki. Turystyka rozwija się doskonale przede wszystkim dlatego, że w oczach odwiedzających największe polskie metropolie uchodzą za miejsce bezpieczne, gwarantujące swobodę i wypoczynek na najwyższym poziomie.

Noclegi w wysokim standardzie to duża zaleta naszego kraju. W ostatniej dekadzie baza noclegowa rozwinęła się w dynamicznym tempie. Dużą zasługą tego jest organizowanie piłkarskich Mistrzostw Europy w 2012. Na tę okoliczność powstało wiele nowoczesnych hoteli, pensjonatów, gdzie świadczone są dzisiaj usługi SPA. Rozwój tanich linii lotniczych na terenie naszego kraju również ma ogromne znaczenie. Na dzień dzisiejszy niemal każde większe miasto w Polsce posiada swoje lotnisko dedykowane, które pozwala dotrzeć do niego w kilka godzin. To ogromne udogodnienie dla turystów z odleglejszych zakątków Europy oraz całego świata. Ceny biletów uchodzą za niezwykle konkurencyjne. Dla turystów z rozwiniętych gospodarczo krajów nie jest to wydatek mogący nadszarpnąć budżet wyjazdowy.

Polska ma do zaoferowania szereg atrakcji turystycznych. Gości zza granicy przyciągają na przykład piękne polskie krajobrazy. Bałtyk czy też Tatry stają się z każdym kolejnym rokiem coraz bardziej konkurencyjne względem najznamienitszych kurortów Europy Zachodniej, które od lat uchodzą za wyznaczniki dobrego smaku.

W Polsce nie brakuje również ciekawych, budzących zainteresowanie obiektów architektonicznych, mających również znaczenie historyczne. Do takich budowli w pierwszej kolejności należy zaliczyć przede wszystkim zamki. Siedziby dawnych królów zachowały się doskonale, systematycznie są również restaurowane, dlatego przyciągają wielu turystów zaciekawionych ich wnętrzami oraz eksponatami, które kryją. Największym polskim zamkiem jest Malbork. Dawna fortyfikacja pamiętająca czasy świetności Zakonu Krzyżackiego. Twierdza malborska znajduje się w północnej części kraju. Na południu zaś znajduje się Zamek na Wawelu, w Krakowie. Jest to dawna siedziba polskich królów sprzed czasów przeniesienia stolicy do Warszawy. Znajdziemy tutaj nie tylko pięknie wystrojone komnaty królewskie, ale również malowidła, freski z różnych epok artystycznych. Intrygującym zamkiem kryjącym wiele tajemnic jest Zamek Książ.

Dawna siedziba przedstawicieli niemieckiej arystokracji odegrała ważną rolę w czasie ii wojny światowej. Bardzo prawdopodobne jest to, że twierdza szykowana była na jedną z kilku najważniejszych kwater dla samego Adolfa Hitlera. Chodzą również słuchy, że Książ bym jednym z tych miejsc, gdzie ukrywano zrabowane podczas wojny kosztowności. W okolice zamku każdego roku ściągają amatorzy poszukiwania zaginionych skarbów Trzeciej Rzeszy.