13 paź Brak komentarzy admin Bez kategorii , ,

Wielkimi krokami zbliża się wyjątkowa noc w roku, czyli Sylwester. Każdy z nas ma wiele pomysłów na to, jak świętować tę szczególną noc. Tradycyjnie większość z nas pragnie hucznie obchodzić to święto w gronie znajomych i rodziny.

Najpopularniejszym, najłatwiejszym i zdecydowanie najczęściej wybieranym rozwiązaniem są tak zwane domówki. Jest to najtańsza opcja, ponieważ nie trzeba do tego żadnych specjalnych przygotowań. Wystarczy, aby jedna osoba udostępniła swoje mieszkanie, a wówczas każdy z uczestników przygotowuje jakieś jedzenie i napoje. Są jednak również i tacy, którzy pragną spędzić tę noc na wystawnych balach i przyjęciach. W tym przypadku koszt imprezy jest znacznie droższy. Właściciele hoteli i restauratorzy prześcigają się w ofertach i wymyślają różnorodne promocje po to, by przyciągnąć klienta. Proponują zabawę do białego rana przy akompaniamencie najlepszych zespołów i różnorodne menu skomponowane przez znamienitych szefów kuchni, a także rozmaite dodatkowe atrakcje wieczoru, takie jak pokazy tańca, fajerwerków czy przejazdy z pochodniami.

Dużą popularnością cieszą się również wyjazdy sylwestrowe, które łączą w sobie elementy wycieczki i dobrej, sylwestrowej zabawy. Już od wczesnej jesieni biura turystyczne rozpoczynają przedstawianie ofert na kilkudniowe wyjazdy zagraniczne, w programie których oprócz zwiedzania, jest zagwarantowany bal dla uczestników. Jest to rozwiązanie, na które często decydują się miłośnicy sportów zimowych, ponieważ przez kilka dni mają możliwość jazdy na nartach, a na koniec mogą się świetnie bawić na przyjęciu. Są także i tacy, którzy chcą uciec od szarej zimowej rzeczywistości i wybierają wyjazdy do ciepłych krajów, gdzie mogą spędzić sylwestra na ciepłej, słonecznej plaży lub przy basenie popijając zimne, kolorowe drinki z parasolką.

Należy jednak zauważyć, że nie zawsze trzeba korzystać z usług biura podróży i taki sylwestrowy wyjazd można zorganizować sobie samemu. Wystarczy tylko odpowiednio wcześnie się do tego zabrać, aby nie okazało się, że po udanej imprezie nie mamy gdzie spać. Trzeba bowiem podkreślić, że właściciele hoteli i pensjonatów dokonują rezerwacji z dużym wyprzedzeniem.

W takim wypadku najpierw musimy wybrać miejsce, gdzie chcemy się bawić, a następnie musimy wybrać miejsce noclegu. Bardzo często hotele, które organizują sylwestrowe bale, oferują ich uczestnikom spore zniżki na noclegi. Warto skorzystać z takiego rozwiązania, ponieważ nie trzeba wówczas szukać transportu i po zakończeniu zabawy nad ranem od razu można udać się na spoczynek w tym samym budynku. Jeśli jednak nie chcemy bawić się na wystawnym balu i wystarczy nam zabawa pod gwiazdami, to można wynająć przytulny apartament, który będzie stanowił dla nas nie tylko miejsce do spania, lecz będzie także doskonałą bazą wypadową na wycieczki.

Niezależnie od naszych preferencji i tego, które rozwiązanie wybierzemy, to musimy pamiętać, by spędzić tę noc w dobrym humorze i z osobami, które lubimy i kochamy, ponieważ tylko to gwarantuje nam dobrą i niezapomnianą zabawę.